Województwo opolskie

Musimy przyznać, że województwo opolskie do tej pory było przez nas traktowane trochę po macoszemu. Z racji odległości i ciągłych planów poznawania nowych miejsc bywalismy tu zazwyczaj przejazdem - a to jadąc do Kotliny Kłodzkiej, a to wędrując po województwie dolnośląskim, a to jadąc w stronę Czech.

Mamy świadomość, że musimy to nadrobić, ale chcemy podzielić się tym, co już widzieliśmy. Ogromne wrażenie zrobił na nas pałac z 99 wieżami w Mosznej. W czasie, gdy tu byliśmy, funkcjonował jako szpital psychiatryczny i niestety nie mogliśmy go zwiedzić. Udało się za to odwiedzić zamek w Brzegu, który swoimi krużgankami przypomina siedzibę królów na Wawelu. W opolskim można zobaczyć także Otmuchów z zamkiem, który przerobiono obecnie na hotel. Inny zamek, znajdujący się w Namysłowie, niestety nie był dostępny do zwiedzania, ale liczymy na to, że przy kolejnym pobycie w tych stronach uda się go obejrzeć od wewnątrz.




Informacje praktyczne.

Opolskie jest dla nas najmniej znanym województwem. Planując wyjazd w ten region szukalibysmy noclegu na południu w okolicach Głuchołazów, Jarnołtówka lub w Turawie nad Jeziorem Turawskim w pobliżu Opola.

Złe doświadczenia mamy wywiezione z Nysy. Będąc tam w niedzielę nie sądziliśmy, że parkingi w centrum są płatne również w weekendy, co kosztowało nas opłatę karną. Zwracajcie więc uwagę parkując w dni wolne od pracy, czy nie obowiązują opłaty.

Odwiedziliśmy w opolskim


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Dziękujemy za wizytę 🙂
Napisz do nas: kontakt@podroze-rodzinne.pl